Hity kasowe „Największe małe gospodarstwo” i „Apollo 11” „Najważniejsi krytycy” Wybór Nagrody dokumentalne Nominacje

„Największa farma”



Neon

Wiodąca tegoroczna partia nominowanych przez Critics Choice Association czwartego dorocznego Critics ’; Choice Documentary Awards to dwa hity kinowe, „Największe małe gospodarstwo” z siedmioma nominacjami i „Apollo 11” z sześcioma, a także przebojowy film Warner Bros „Nie będą się starzeć” sześcioma.

Zwycięzcy przyjmą nagrody za uhonorowanie dokonań w filmach dokumentalnych (telewizyjnych, filmowych i streamingowych) w niedzielę 10 listopada w BRIC na Brooklynie w Nowym Jorku. Członkowie Kwalifikowanego Stowarzyszenia Wyborów Krytycznych w całym kraju głosowali na tych nominowanych (w tym na tego autora).

rick and morty sezon trzeci odcinek 7

Mając najwięcej nominacji w tej dziedzinie, „The Biggest Little Farm” Johna Chestera był nominowany do najlepszego filmu dokumentalnego, najlepszego reżysera, najlepszej kinematografii, najlepszej edycji, najlepszego wyniku, najlepszej narracji i najlepszego dokumentu naukowego / przyrodniczego.

„Apollo 11” Todda Douglasa Millera był nominowany do najlepszego filmu dokumentalnego, najlepszego reżysera, najlepszego montażu, najlepszego wyniku, najlepszego archiwalnego dokumentu i najlepszego dokumentu naukowego / przyrodniczego. „Oni nie zestarzeją się” Petera Jacksona były nominowane do najlepszego filmu dokumentalnego, najlepszego reżysera, najlepszego montażu, najlepszego wyniku, najlepszego dokumentu archiwalnego i najbardziej innowacyjnego dokumentu.

Nanfu Wang i „One Child Nation” Jialinga Zhanga (Amazon) otrzymali pięć nominacji, w tym za najlepszy film dokumentalny, najlepszy reżyser, najlepszą edycję, najlepszą narrację i najlepszy dokument polityczny.

Pięć nominacji do „Jaskini” Ferasa Fayyada to: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy reżyser, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy wynik i Najbardziej fascynujący żywy film dokumentalny dla dr. Amani Ballor.

Każda z czterech nominacji to „Morze cieni” NatGeo, „Honeyland” Neona, „The Kingmaker” z Showtime, „American Factory” Netflix i „Aquarela” Sony Pictures Classics.

Nominacje do filmu Honeyland Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanova to: Najlepszy dokument, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy film fabularny, Najlepszy dokument naukowy / przyrodniczy i Najbardziej fascynujący żywy film dokumentalny dla macedońskiej pszczelarki Hatidze Muratova.

„Honeyland”

Neon

Nominacje do „Amerykańskiej fabryki” Stevena Bognara i Julii Reichert to: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy reżyser, Najlepsza edycja i Najlepszy dokument polityczny.

Nominacje do „Aquareli” to: Najlepsze zdjęcia, Najlepszy wynik, Najlepszy dokument naukowy / przyrodniczy i Najbardziej innowacyjny film dokumentalny.

Nominacje do „Sea of ​​Shadows” to: Najlepsze zdjęcia, Najlepsza edycja, Najlepszy wynik i Najlepszy dokument naukowy / przyrodniczy.

Podczas uroczystej gali nowo mianowana nagroda D A Pennebaker Award trafi do legendarnego dokumentalisty Fredericka Wisemana, reżysera 43 filmów, skupionego głównie na instytucjach amerykańskich, zdobywcy czterech nagród Emmy i Oscara Honorowego. Byli krytycy ’; Award Lifetime Achievement Award jest przyznawana za poprzedniego zwycięzcę Pennebakera, który zmarł tego lata. Zaprezentuje go filmowiec Chris Hegedus, długoletni współpracownik i wdowa Pennebaker.

Nagroda Landmark Award trafi do Michaela Apteda za jego przełomowy serial dokumentalny „Up”, który opowiada o życiu 14 Brytyjczyków od wieku siedmiu lat w odstępach siedmiu lat, od „Seven Up” do „63 Up” (BritBox). Od lat 60. Apted reżyserował zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne, w tym „Goryle we mgle”, „Córkę Coal Miner”, „Gorky Park”, „Świat to za mało”, „Niesamowita łaska”, „Incydent w Oglali”, ”I trzecia część CS Lewis ’; „The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Daw Treader”.

Na ubiegłorocznej trzeciej corocznej imprezie CCDA „Won ’; t You Be My Neighbor?” Zabrał do domu najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz nagrodę dla najlepszego reżysera dla Morgana Neville'a. Ostatecznie zdobywca Oscara „Free Solo” zdobył nagrody za najlepszy dokument sportowy, najbardziej innowacyjny film dokumentalny i najlepsze zdjęcia.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze rozdanie nagród stało się cennym sposobem pomagania ludziom w znajdowaniu dobrych rzeczy ’; i pomóc filmowcom znaleźć odbiorców ”, powiedział Joey Berlin, CEO CCA.

Nominowani do czwartego dorocznego Critics ’; Wyróżnione nagrody dokumentalne to:

„Aquarela”

Sony Pictures Classics

NAJLEPSZA FUNKCJA DOKUMENTALNA

„American Factory” (Netflix)
„Apollo 11” (neon)
„The Biggest Little Farm” (Neon)
„The Cave” (National Geographic)
„Honeyland” (neon)
„The Kingmaker” (Showtime)
„Knock Down the House” (Netflix)
„Leaving Neverland” (HBO)
„Maiden” (Sony Pictures Classics)
„One Child Nation” (Amazon Studios)
„Nie będą się starzeć” (Warner Bros.)

NAJLEPSZY DYREKTOR

Waad Al-Kateab i Edward Watts, „For Sama” (PBS)
Steven Bognar i Julia Reichert, „American Factory” (Netflix)
John Chester, „The Biggest Little Farm” (Neon)
Feras Fayyad, „The Cave” (National Geographic)
Peter Jackson, „Oni nie starzeją się” (Warner Bros.)
Todd Douglas Miller, „Apollo 11” (neon)
Nanfu Wang i Jialing Zhang, „One Child Nation” (Amazon Studios)

NAJLEPSZA KINEMATOGRAFIA

przejrzyj recenzje NBC

Ben Bernhard i Viktor Kossakovsky, „Aquarela” (Sony Pictures Classics)
John Chester, „The Biggest Little Farm” (Neon)
Fejmi Daut i Samir Ljuma, „Honeyland” (Neon)
Nicholas de Pencier, „Anthropocene: The Human Epoch” (Kino Lorber)
Muhammed Khair Al Shami, Ammar Suleiman i Mohammad Eyad, „The Cave” (National Geographic)
Richard Ladkani, „Sea of ​​Shadows” (National Geographic)

NAJLEPSZA EDYCJA

Georg Michael Fischer i Verena Schönauer, „Sea of ​​Shadows” (National Geographic)
Todd Douglas Miller, „Apollo 11” (neon)
Jabez Olssen, „Oni nie zestarzeją się” (Warner Bros.)
Amy Overbeck, „The Biggest Little Farm” (Neon)
Lindsay Utz, „American Factory” (Netflix)
Nanfu Wang, „One Child Nation” (Amazon Studios)

NAJLEPSZY WYNIK

Jeff Beal, „The Biggest Little Farm” (Neon)
Matthew Herbert, „The Cave” (National Geographic)
Matt Morton, „Apollo 11” (neon)
Plan 9, „Nie zestarzeje się” (Warner Bros.)
H. Scott Salinas, „Sea of ​​Shadows” (National Geographic)
Eicca Toppinen, „Aquarela” (Sony Pictures Classics)

NAJLEPSZA NARRACJA

„Antropocen: epoka ludzka” (Kino Lorber)
Alicia Vikander, narrator
Jennifer Baichwal, pisarka
„The Biggest Little Farm” (Neon)
John Chester i Molly Chester, narratorzy
John Chester, pisarz
„The Edge of Democracy” (Netflix)
Petra Costa, narrator
Petra Costa, Carol Pires, David Barker i Moara Passoni, pisarze
„Królowa słoni” (Apple)
Chiwetel Ejiofor, narrator
Mark Deeble, pisarz
„For Sama” (PBS)
Ty Al-Kateab, narrator
Jesteś Al-Kateab, pisarzem
„Joseph Pulitzer: Voice of the People” (pierwsze uruchomienie)
Adam Driver, narrator
Oren Rudavsky i Bob Seidman, pisarze
„One Child Nation” (Amazon Studios)
Nanfu Wang, narrator
Nanfu Wang, pisarz
„Western Stars” (Warner Bros.)
Bruce Springsteen, narrator
Bruce Springsteen, pisarz

NAJLEPSZA PIERWSZA FUNKCJA DOKUMENTALNA

Midge Costin, „Making Waves: The Art of Cinematic Sound” (Matson Films)
A.J. Eaton, David Crosby: „Remember My Name” (Sony Pictures Classics)
Pamela B. Green, „Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché” (Kino Lorber / Zeitgeist Films)
Tamara Kotevska i Ljubomir Stefanov, „Honeyland” (Neon)
Richard Miron, „For the Birds” (Dogwoof)
Garret Price, „Love, Antosha” (Lurker Films)

„Amazing Grace”

Neon

NAJLEPSZY DOKUMENT ARCHIWALNY

„Amazing Grace” (neon)
„Apollo 11” (neon)
„Maiden” (Sony Pictures Classics)
„Mike Wallace is Here” (Magnolia)
„Pavarotti” (filmy CBS)
„Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story” Martina Scorsese (Netflix)
„Nie będą się starzeć” (Warner Bros.)
„What ’; s My Name: Muhammad Ali” (HBO)

NAJLEPSZY DOKUMENT BIOGRAFICZNY

„David Crosby: Remember My Name” (Sony Pictures Classics)
„The Kingmaker” (Showtime)
„Linda Ronstadt: The Sound of My Voice” (Greenwich)
„Love, Antosha” (Lurker Films)
„Mike Wallace is Here” (Magnolia)
„Pavarotti” (filmy CBS)
„Toni Morrison: The Pieces I Am” (Magnolia)

ciemna turystyczna recenzja Netflix

NAJLEPSZY DOKUMENT MUZYCZNY

„Amazing Grace” (neon)
„David Crosby: Remember My Name” (Sony Pictures Classics)
„Linda Ronstadt: The Sound of My Voice” (Greenwich)
„Miles Davis: Birth of the Cool” (Abramorama)
„Pavarotti” (filmy CBS)
„Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story” Martina Scorsese ”(Netflix)
„Western Stars” (Warner Bros.)

NAJLEPSZY DOKUMENT POLITYCZNY

„American Factory” (Netflix)
„The Edge of Democracy” (Netflix)
„Witaj Szatanie?” (Magnolia)
„The Kingmaker” (Showtime)
„Knock Down the House” (Netflix)
„One Child Nation” (Amazon Studios)

NAJLEPSZY DOKUMENT NAUKI / NATURY

„Antropocen: epoka ludzka” (Kino Lorber)
„Apollo 11” (neon)
„Aquarela” (Sony Pictures Classic)
„The Biggest Little Farm” (Neon)
„Królowa słoni” (Apple)
„Honeyland” (neon)
„Pingwiny” (Disney)
„Sea of ​​Shadows” (National Geographic)

NAJLEPSZY DOKUMENT SPORTOWY

„Bethany Hamilton: Unstoppable” (Entertainment Studios)
„Diego Maradona” (HBO)
„Maiden” (Sony Pictures Classics)
„Rodman: For Better or Worse” (ESPN)
„The Spy Behind Home Plate” (Fundacja Ciesla)
„What ’; s My Name: Muhammad Ali” (HBO)

bezpieczeństwo nie jest gwarantowane przyczepy

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY DOKUMENT

„Aquarela” (Sony Pictures Classics)
„Cold Case Hammarskjöld” (Magnolia)
„Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story” Martina Scorsese (Netflix)
„Screwball” (Greenwich)
„Serendipity” (Cohen Media)
„Nie będą się starzeć” (Warner Bros.)

NAJLEPSZY KRÓTKI DOKUMENT

„Kaplica na granicy” (Dokumenty atlantyckie)
(Reżyser i producent: Jeremy Raff)
„Death Row Doctor” (The New York Times Op-Docs)
(Reżyser: Lauren Knapp)
„In the Absence” (pole widzenia)
(Reżyser: Yi Seung-Jun. Producent: Gary Byung-Seok Kam)
'Zaginiony świat'
(Reżyser i producent: Kalyanee Mam. Producenci: Adam Loften i Emmanuel Vaughan-Lee)
„Mack Wrestles” (ESPN)
(Reżyserzy i producenci: Taylor Hess i Erin Sanger. Producenci: Erin Leyden i Gentry Kirby)
'Kropka. Koniec zdania. ”(Netflix)
(Reżyser: Rayka Zehtabchi. Producenci: Melissa Berton, Garrett K. Schiff i Lisa Taback)
„The Polaroid Job” (The New York Times Op-Docs)
(Reżyser: Mike Plante)
„Sam and the Plant Next Door” (The Guardian)
(Reżyser i producent: Ömer Sami)
„Bezwarunkowy”
(Reżyser i producent: Dave Adams. Producenci: Adam Soltis, Renee Woodruff Adams, Josie Swantek Heitz i Chris Tuss)
„The Waiting Room” (The Guardian)
(Reżyser i producent: Victoria Mapplebeck)

NAJBARDZIEJ KOMPLEKSUJĄCE ŻYWE PRZEDMIOTY DOKUMENTU

Dr Amani Ballor - „The Cave” (National Geographic)
David Crosby - „David Crosby: Remember My Name” (Sony Pictures Classics)
Tracy Edwards - „Maiden” (Sony Pictures Classics)
Imelda Marcos - „The Kingmaker” (Showtime)
Let's Play The Honeyland - „Honeyland” (Neon)
Alexandria Ocasio-Cortez, Amy Vilela, Cori Bush i Paula Jean Swearengin - „Knock Down the House” (Netflix)
Linda Ronstadt - „Linda Ronstadt: The Sound of My Voice” (Greenwich)
Dr Ruth Westheimer - „Zapytaj Dr. Ruth” (Hulu)



Najpopularniejsze Artykuły

Kategoria

Przejrzeć

Cechy

Aktualności

Telewizja

Zestaw Narzędzi

Film

Festiwale

Recenzje

Nagrody

Kasa

Wywiady

Klikalne

Listy

Gry Wideo

Podcast

Treść Marki

Najważniejsze Wydarzenia Sezonu

Ciężarówka Filmowa

Wpływowi