Skład festiwalu filmowego w Wenecji w 2019 r .: „Ad Astra”, „Joker” i nie tylko, aby rywalizować o Złoty Lew

„Ad Astra”

Fox / Disney

Festiwal Filmowy w Wenecji ogłosił wybór 76. edycji, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 7 września. Ogłoszenie to oznacza drugi duży festiwal festiwalu w tygodniu, potwierdzający tytuły po Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Po ogłoszeniu obu oficjalnych selekcji w Wenecji i TIFF, nadchodzący sezon nagród 2019-20 szybko nabiera kształtów.

Jak wcześniej ogłoszono, w Wenecji 2019 rozpocznie się światowa premiera nowego filmu Hirokazu Kore-edy „The Truth”. W dramacie rodzinnym Juliette Binoche, Catherine Deneuve i Ethan Hawke. „The Truth” to pierwszy reżyserski wysiłek Kore-Edy od czasu wygrania Palme d’Or w 2018 roku dzięki „Shoplifters”. Tegoroczny festiwal zakończy się „The Burnt Orange Heresy”, najnowszą funkcją Giuseppe Capotondi. W filmie występują Claes Bang, Elizabeth Debicki i Mick Jagger.

Wenecja ogłosiła już, że argentyńska dyrektor Lucrecia Martel będzie przewodniczącym jury konkursowego. The “; Zama ”; i “; La Ciénaga ”; filmowiec jest dopiero siódmą kobietą, która zajmuje pozycję w 76-letniej historii festiwalu.

rick and morty multiverse epizod

Film otwierający
„The Truth”, Hirokazu Kore-eda (w konkursie)

Film zamykający
„The Burnt Orange Heresy”, Giuseppe Capotondi (poza zawodami)

Konkurencja
„Idealny kandydat”, Haifaa Al-Mansour
„O Endlessness” Roy Andersson
„Wasp Network”, Olivier Assayas
„Historia małżeństwa”, Noah Baumbach
„Gość honorowy, Atom Egoyan
„Ad Astra”, James Gray
„Herdade” Tiago Guedes
„Gloria Mundi”, Robert Guediguian
„Czekając na barbarzyńców”, Ciro Guerra
„Ema”, Pablo Larrain
„Saturday Fiction”, Lou Ye
„Martin Eden”, Pietro Marcello
„Mafia nie jest już tym, czym była”, Franco Maresco
„Malowany ptak” Vaclav Marhoul
„Burmistrz Rione Sanità” Mario Martone
„Babyteeth”, Shannon Murphy
„Joker”, Todd Phillips
„Oficer i szpieg”, Roman Polański
„Pralnia samoobsługowa” Steven Soderbergh
'Nie. 7 Cherry Lane ”, Yonfan

Specjalne wydarzenie
„Do widzenia, Dragon Inn”, Tsai Ming-Liang

komentarz nagradza film

Poza konkurencją - fikcja
„Seberg”, Benedykt Andrews
„Na żywo” Francesca Archibugi
„Mosul”, Matthew Michael Carnahan
„Dorośli w pokoju”, Costa-Gavras
„Król” David Michod
„All My Crazy Love”, Gabriele Salvatores

Poza konkurencją - literatura faktu
„Kobieta” Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova
„Roger Waters Us + Them”, Sean Evans, Roger Waters
„Angela's Diaries - We Two Filmers. Rozdział drugi ”Yervant Gianikian
„Citizen K”, Alex Gibney
„Citizen Rosi”, Didi Gnocchi, Carolina Rosi
„Kingmaker” - Lauren Greenfield
„State Funeral”, Sergei Loznitsa
„Collective”, Alexander Nanau
„45 Seconds of Laughter”, Tim Robbins

Poza zawodami - pokazy specjalne
„Nikt nie zostawił za sobą”, Guillermo Arriaga
„Planeta na morzu”, Andrea Segre
„Electric Swan”, Konstantina Kotzamani
„Nieodwracalne”, „Gaspar Noe”
„Zerozerozero”, Stefano Sollima
„Nowy papież” Paolo Sorrentino
„Never Just a Dream: Stanley Kubrick and Eyes Wide Shut”, Matt Wells
„Oczy szeroko zamknięte”, Stanley Kubrick

Venice Classics
„The Incredible Shrinking Man”, Jack Arnold (1957)
„The Grim Reaper”, Bernardo Bertolucci (1962)
„The Spider's Stratagem”, Bernardo Bertolucci (1970)
„The Criminal Life of Archibaldo del la Cruz”, Luis Buñuel (1955 (
„The Crossing of the Rhine”, „Andre Cayatte (1960)
„Maria Zef”, Vittorio Cottafavi (1981)
„Crash”, David Cronenberg (1996)
„Francesca”, Manoel de Oliveira (1981)
„The House is Black”, Forough Farrokhzad (1962)
„The White Sheik”, Federico Fellini (1952)
„Current”, Istvan Gaal (1963)
„The Hills of Marlik”, Ebrahim Golestan (1964)
„Death of a Bureaucrat”, Tomas Gutierrez Alea (1966)
„Out of the Blue”, Dennis Hopper (1980)
„Ecstacy”, Gustav Machaty (1932)
„Mauri”, Merata Mita (1988)
„Pigeon Shoot”, Giuliano Montaldo (1961)
„New York, New York”, Martin Scorsese (1977)
„The Red Snowball Tree”, Vasiliy Shukshin (1973)
„Way of a Gaucho”, Jacques Tourneur (1952)

Dni Wenecji
„Only The Beasts”, Dominik Moll
„La Llorona”, Jayro Bustamante
„Mówią, że nic nie pozostaje takie samo”, Joe Odagiri
„A Bigger World”, Fabienne Berthaud
Boże Ciało, Jan Komasa
„Uwaga na dzieci”, dzień Johan Haugerud
„Sofa w Tunisie”, Manele Labidi
„Długi spacer”, Mattie Do
„Lingua Franca”, Isabel Sandoval
„5 to liczba idealna”, Igort
„Podróżujące konie”, Bartabas
„Mój brat goni dinozaury” - Stefano Cipani

Venice College Cinema
„Koniec miłości”, Keren Ben Rafael
„Lekcje miłości”, Chiara Campara
„To nie jest pochówek, to zmartwychwstanie” - Jeremiah Lemonhang Mosese

Anne z piosenką e tematyczną

Sconfini
„Bez postu”, Elisa Amoruso
„Strachy na wróble”, Nouri Bouzid
„Jeszcze raz do naruszenia”, Federico Ferrone, Michele Manzolini
Efekt domina, Alessandro Rossetto

Horyzonty
„Zumiriki”, Osker Alegria
„White On White”, Theo Court
„My Days Of Glory”, Antoine De Bary
„Krew pelikana”, Katrin Gebbe
„Syn”, Mehdi M. Barsaouli
„Nevia”, Nunzia De Stefano
„Moffie”, Oliver Hermanus
„Hava, Maryam, Ayesha”, Sahraa Karimi
„Rialto”, Peter Mackie Burns
„The Criminal Man”, Dmitry Mamuliya
„Wróć”, Jessica Palud
„Giants Being Lonely”, Grear Patterson
„Werdykt” Raymund Ribay Gutierrez
„Balon”, Pema Tseden
„Tylko 6,5”, Saeed Roustaee
„Shadow of Water”, Sasidharan Sanal Kumar
„Jedyny”, Carlo Sironi
„Matko” Rodrigo Sorogoyen
„Atlantis” Walentyn Wasjanowycz

Najpopularniejsze Artykuły

Kategoria

Przejrzeć

Cechy

Aktualności

Telewizja

Zestaw Narzędzi

Film

Festiwale

Recenzje

Nagrody

Kasa

Wywiady

Klikalne

Listy

Gry Wideo

Podcast

Treść Marki

Najważniejsze Wydarzenia Sezonu

Ciężarówka Filmowa

Wpływowi