Nominacje do nagród British Indie Film Awards 2019: „David Copperfield”, Zellweger i inne

„Judy”

Atrakcje przydrożne

Nominacje do brytyjskich niezależnych nagród filmowych 2019 zostały ujawnione i był to wielki poranek dla adaptacji Charlesa Dickensa Armando Iannucciego „Osobista historia Davida Copperfielda” i dramatu muzycznego Toma Harpera „Dzika róża”. „Copperfield” poprowadził wszystkie filmy 11 nominacji, w tym dla najlepszego brytyjskiego filmu niezależnego, najlepszego aktora dla Dev Patela i najlepszego scenariusza dla Iannucciego i współautora Simona Blackwella. Fox Searchlight ma prawa do dystrybucji filmu w USA i ogłosił premierę kinową w 2020 roku.



„Wild Rose”, która zdobyła drugie 10 najlepszych nominacji, będzie również rywalizować o najlepszy brytyjski film niezależny z „Bait”, „For Sama” i „The Souvenir”. Przełomowa gra „Wild Rose” Jessie Buckley zdobyła nominację do najlepszej aktorki u boku Renee Zellweger za „Judy”, w której Buckley akurat odgrywa rolę drugoplanową.

Podczas gdy Zellweger wylądowała na polu najlepszej aktorki (od której oczekuje się, że będzie nagradzana sezonem wszystkich nagród dzięki uznanej roli głównej w roli Judy Garland w „Judy”), brytyjskie Indie Film Awards nie wyróżniają się zbytnio crossoveriem z wyścigiem Oscara . Dokument sportowy Asifa Kapadii „Diego Maradona” jest kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film dokumentalny, a Kapadia wylądował w wyścigu BIFA Best Director. Główni kandydaci do Oscara „Pasożyt” i „Historia małżeństwa” zdobyli nominacje do najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego, obok „Portret damy w ogniu”, „Monos” i „Ash Is Purest White”.

British Independent Film Awards 2019 odbędzie się 1 grudnia. Sprawdź pełną listę nominacji poniżej.

Najlepszy brytyjski film niezależny
'Przynęta'
„For Sama”
„Historia osobista Davida Copperfielda”
„Pamiątka”
'Dzika róża'

Najlepszy reżyser
Waad Al-Kateab i Edward Watts, „For Sama”
Oliver Hermanus, „Moffie”
Joanna Hogg, „The Souvenir”
Mark Jenkin, „Bait”
Asif Kapadia, „Diego Maradona”

Najlepsza aktorka
Jessie Buckley, „Wild Rose”
Holliday Grainger, „Animals”
Sally Hawkins, „Eternal Beauty”
Vicky Knight, „Dirty God”
Renee Zellweger, „Judy”

Najlepszy aktor
Sam Adewumni, „The Last Tree”
Tom Burke, „The Souvenir”
Kris Hitchen, „Przepraszamy, że tęskniliśmy”
Josh O’Connor, „Only You”
Dev Patel, „Osobista historia Davida Copperfielda”

Najlepszy scenariusz
Joanna Hogg, „The Souvenir”
Armando Iannucci i Simon Blackwell, „Osobista historia Davida Copperfielda
Paul Laverty, „Przepraszamy, że tęskniliśmy”
Peter Strickland, „In Fabric”
Nicole Taylor, „Wild Rose”

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Jessica Barden, „Scarborough”
Ruthxjiah Bellenea, „The Last Tree”
Elizabeth Debicki, „Vita & Virginia”
Tilda Swinton, „Osobista historia Davida Copperfielda”
Julie Walters, „Wild Rose”

Najlepszy aktor drugoplanowy
Chiwetel Ejiofor, „The Boy Who Harnessed the Wind”
Hugh Laurie, „Osobista historia Davida Copperfielda”
Edlison Manuel, Olbera Núñez, „Yuli - The Carlos Acosta Story”
Peter Mullan, „The Vanishing”
Bluey Robinson, „Dirty God”

Nagroda Douglas Hickox (debiut reżyserski)
Will Becher, Richard Phelan, „A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon”
Fyzal Boulifa, „Lynn + Lucy”
Ninian Doff, „Boyz In the Wood”
Chiwetel Ejiofor, „The Boy Who Harnessed the Wind”
Harry Wootliff, „Only You”

Przełomowy producent
Finn Bruce, „Tucked”
Kate Byers, Linn Waite, „Bait”
Joy Gharoro-Akpojotor, „Blue Story” [wyprodukowany również przez Damiana Jonesa]
Becky Read, „Three Identical Strangers” [wyprodukowane również przez Grace Hughes-Hallett]
Jack Sidey, „Moffie” [wyprodukowany również przez: Eric Abraham]

Debiut Scenarzysta
Kieran Hurley, „Beats”
Lisa Owens, „Dni lata Bagnold”
Nicole Taylor, „Wild Rose”
Emma Jane, „Unsworth Animals”
Harry Wootliff, „Only You”

Najbardziej obiecujący nowicjusz
Sam Adewumni, „The Last Tree”
Vicky Knight, „Dirty God”
Lorn Macdonald, „Beats”
Roxanne Scrimshaw, „Lynn + Lucy”
Honor Swinton Byrne, „The Souvenir”

Najlepszy film dokumentalny
„Hit 53”
„Diego Maradona”
„For Sama”
'Konik morski'
„Powiedz mi, kim jestem”

Nagroda Raindance Discovery Award
“; A Bump Along The Way, ”; Shelly Love
“; Children of the Snow Land, ”; Zara Balfour, Marcus Stephenson, Mark Hakansson
“; Here For Life ”; Andrea Luka Zimmerman, Adrian Jackson, James Lingwood, Michael Morris, Cressida Day
“; Muscle ”; Gerard Johnson, Matthew James Wilkinson, Richard Wylie, Ed Barratt
“; The Street, ”; Zed Nelson

Najlepszy międzynarodowy film niezależny
„Ash Isstest White”
„Historia małżeństwa”
„Małpy”
'Pasożyt'
„Portret damy w ogniu”

Najlepsze castingi
Shaheen Baig, „In Fabric”
Shaheen Baig, Aisha Bywaters, „The Last Tree”
Kahleen Crawford, Caroline Stewart, „Only You”
Kahleen Crawford, „Wild Rose”
Sarah Crowe, „The Personal History of David Copperfield”

Najlepsze zdjęcia
Ole Bratt Birkeland, „Judy”
Benjamin Kracun, „Beats”
Zac Nicholson, „Osobista historia Davida Copperfielda”
Jamie D Ramsay, „Moffie”
Ari Wegner, „In Fabric”

Najlepszy projekt kostiumów
Suzie Harman, Robert Worley, „The Personal History of David Copperfield”
Anna Mary Scott Robbins, „Wild Rose”
Grace Snell, „The Souvenir”
Jane Temime, „Judy”
Jo Thompson, „In Fabric”

Chris Hemsworth snl

Najlepsza edycja
Mick Audsley, Peter Lambert, „Osobista historia Davida Copperfielda”
Mark Jenkin, „Bait”
Chris King, „Diego Maradona”
Chloe Lambourne, Simon Mcmahon, „For Sama”
Helle Le Fevre, „The Souvenir”

Najlepsze efekty
Howard Jones, „A Shaun The Sheep Movie: Farmageddon”
Paul Mann, „In Fabric”
Andy Quinn, „Chłopiec, który wykorzystał wiatr”

Najlepszy makijaż i stylizacja włosów
Morten Jacobsen, Rogier Samuels, Lindelotte Van Der Meer, „Dirty God”
Karen Hartley-Thomas, „The Personal History of David Copperfield”
Emma Scott, „In Fabric”
Jody Williams, „Wild Rose”
Jeremy Woodhead, „Judy”

Najlepsza muzyka
Jack Arnold, „Wild Rose”
Cavern Of Anti-Matter, „In Fabric”
Nainita Desai, „For Sama”
Antonio Pinto, „Diego Maradona”
Jd Twitch, Penelope Trappes, Stephen Hindman, „Beats”

Najlepszy projekt produkcji
Cristina Casali, „Osobista historia Davida Copperfielda”
Stéphane Collonge, „The Souvenir”
Kave Quinn, „Judy
Anne Seibel, „Biała wrona”
Paki Smith, „In Fabric”

Najlepszy dźwięk
Anna My Bertmark, Jonathan Seale, Jules Woods, „Gwen”
David Bowtle-Mcmillan, Joakim Sundström, Robert Farr, „Beats”
Stephen Griffiths, Tim Cavagin, Max Walsh, Andy Shelley, „Diego Maradona”
Lee Walpole, Colin Nicholson, Stuart Hilliker, „Wild Rose”
Martin Pavey, „In Fabric”

Najpopularniejsze Artykuły

Kategoria

Przejrzeć

Cechy

Aktualności

Telewizja

Zestaw Narzędzi

Film

Festiwale

Recenzje

Nagrody

Kasa

Wywiady

Klikalne

Listy

Gry Wideo

Podcast

Treść Marki

Najważniejsze Wydarzenia Sezonu

Ciężarówka Filmowa

Wpływowi